• 26 Oktyabr 2020
logo
Kimlər deputat seçildi? - EXİT-POLL - SİYAHI

Kimlər deputat seçildi? - EXİT-POLL - SİYAHI

“İnsan Hüquqları XXI əsr – Azərbaycan” Fondu və Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu ilə birgə keçirdiyi “exit-poll”un nəticələri açıqlanıb.

"Report"un xəbərinə görə, iki təşkilat ölkə üzrə 236 seçki məntəqəsində “exit-poll” keçirib. Ümumilikdə 10 119 səs verən şəxs sorğuya cəlb edilib.

Birgə açıqlamada bildirilib ki, seçici fəallığı 55,06 faiz olub.

Beləliklə, “exit-poll”un nəticələrinə əsasən, 118 seçki dairəsi üzrə lider namizədlərin siyahısını təqdim edirik:

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Azay Quliyev

Azay Quliyev
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu

Kamaləddin Qafarov
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Madər Musayev

Madər Musayev
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

Aydın Hüseynov
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Sultan Məmmədov

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Ülvi Quliyev

Ülvi Quliyev
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Erkin Qədirli

Erkin Qədirli

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

Elnur Allahverdiyev
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rasim Musabəyov

Rasim Musabəyov

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

Hikmət Baba oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Adil Əliyev

Adil Əliyev
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

İbrahimqızı Məlahət
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Asim Mollazadə

Asim Mollazadə
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Ziyad Səmədzadə

Ziyad Səmədzadə
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Könül Nurullayeva

Könül Nurullayeva
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

Vəliyeva Sədaqət
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Fazil Mustafa

Fazil Mustafa
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Eldar Quliyev

Eldar Quliyev

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Nigar Arpadarai

Nigar Arpadarai
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

Fətəliyeva Sevinc
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Etibar Əliyev

Etibar Əliyev
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət Əbil qızı

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

Mirələmov Hüseynbala
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Zabelin Mixail Yuryeviç

Zabelin Mixail
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Rauf Arifoğlu (Abbasov)

Rauf Arifoğlu
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Qüdrət Həsənquliyev

Qüdrət Həsənquliyev
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

Kərimzadə Pərvin
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

Həmzəyev Naqif
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

Cəfərov Müşviq
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa İsa oğlu

Quliyev Musa
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran Kamran qızı

Hüseynova Hicran
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil oğlu

Mirkişili Tahir
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin Məcid oğlu

Hacıyev Emin Məcid oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədli Müşviq Fazil oğlu

Məmmədli Müşviq Fazil oğlu
45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay Sabir oğlu

Əsədov Oqtay
46 saylı Şirvan seçki dairəsi

İltizam Yusifov

İltizam Yusifov
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

Mirzəzadə Aydın
48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham Kazım oğlu

Məmmədov İlham Kazım oğlu
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu
50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Şahin Seyidzadə

Şahin Seyidzadə
51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər Camal oğlu

Badamov Azər
52 saylı Quba seçki dairəsi

Vahid Əhmədov

Vahid Əhmədov
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Anatoli Rafaelov

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz Adil oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Sevil Mikayılova

Sevil Mikayılova
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Əminə Ağazadə

Əminə Ağazadə
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Rafael Hüseynov

Rafael Hüseynov
59 saylı Salyan seçki dairəsi

Jalə Əhmədova

Jalə Əhmədova
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Fəzail Ağamalı

Fəzail Ağamalı
61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sabir Rüstəmxanlı

Sabir Rüstəmxanlı
62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

Əmiraslanov Əhliman
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Bəhruz Məhərrəmov

Bəhruz Məhərrəmov
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik Əvəz oğlu

Malik Həsənov
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Nəsirov Elman Xudam oğlu

Nəsirov Elman
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Fəzail İbrahimli

Fəzail İbrahimli
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar Camal oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Musa Qasımlı

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Rüfət Quliyev

Rüfət Quliyev
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadı Musa oğlu

Rəcəbli Hadı
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

Paşazadə Cavanşir
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

Əsgərov Ziyafət
77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

Mahmudov Rəşad
78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

Məmmədov İqbal
79 saylı İmişli seçki dairəsi

Razi Nurullayev

Razi Nurullayev
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Çingiz Qənizadə

Çingiz Qənizadə
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin Əmir oğlu

İsmayılov Şahin
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir Musa oğlu

Rzayev Tahir
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Aqil Abbas (Abbasov)

Aqil Abbas
84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Vüqar Bayramov

Vüqar Bayramov
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Tamam Cəfərova

Tamam Cəfərova

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Novruzəli Aslanov

Novruzəli Aslanov
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Tahir Kərimli

Tahir Kərimli
88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Sabir Hacıyev

Sabir Hacıyev
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Məzahir Əfəndiyev

Məzahir Əfəndiyev
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Osmanov Cavid Həmid oğlu

Osmanov Cavid
91 saylı Ucar seçki dairəsi

Ramil Həsən

Ramil Həsən
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Jalə Əliyeva

Jalə Əliyeva
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma Vidadi qızı

Yıldırım Fatma
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Zahid Oruc

Zahid Oruc
95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Sahib Alıyev

Sahib Alıyev
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar İlyas oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

Vəliyev Ağalar
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə Əli qızı

Qafarova Sahibə
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan İrfan oğlu

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

Bayramov Kamran Fərhad
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu

Mirbəşiroğlu Elşad
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

Hüseynova Sevinc
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Arzu Nağıyev

Arzu Nağıyev
105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Qənirə Paşayeva

Qənirə Paşayeva
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ülviyyə Ağayeva

Ülviyyə Ağayeva
107 saylı Qazax seçki dairəsi

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

Seyidov Səməd
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

Cəfərov Nizami
109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

Məhəməliyev Nəsib

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Elşən Musayev

Elşən Musayev
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

Əliyeva Kamilə
112 saylı Qax seçki dairəsi

Azər Kərimli

Azər Kərimli
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Vüqar İsgəndərov

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Əli Mənsimli

Əli Mənsimli
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Cavanşir Feyziyev

Cavanşir Feyziyev
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Fəttah Heydərov

Fəttah Heydərov
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

Naxçıvanlı Aqiyə
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Bəxtiyar Əliyev

Bəxtiyar Əliyev
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

Sadıqov Bəxtiyar
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

Məmmədov Ceyhun
121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

Abbaszadə Mahir
122 Xankəndi seçki dairəsi

Tural Gəncəliyev

Tural Gəncəliyev
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman Camal oğlu

Məmmədov Elman
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

İsmayılov İmamverdi